دسته‌بندی نشده

قیمت چوب روسی خشک کن رفته

 

قیمت چوب های روسی که خشک کن رفته اند بر اساس میزان درصد رطوبت شان طبق ابعاد طول و عرض و همچنین قطر مشخص می شوند.

زاندس چوب (ZandesWood) عرضه انواع چوب های روسی را بصورت کاملا مستقیم و مشخص از کشور روسیه وارد ایران می کند.

 

 

خرید چوب روسی بصورت نراد

بازرگانی زاندس چوب هم اکنون بصورت مکرر انواع چوب های روسی همانند تخته نراد روسی را بصورت سفارشی وارد می کند. در حال حاضر واردات تخته نراد روسی از بندر انزلی صورت گرفته است جهت خرید تخته نراد های روسی بصورت رطوبت دار و خشک کن رفته با ما تماس بگیرید.

 

 

 

قیمت فروش چوب روسی

فروش چوب های تخته نراد روسی درجه یک با قیمت چها میلیون و ششصد هزار تومان تحویل بندر موجود می باشد. این چوب دارای 30 درصد رطوبت می باشد و ابعاد آن در طول های شش متری و عرض های 15، 18 و 20 سانتی متری با ضخامت 5 و 6.3 سانتیمتری موجود می باشند که بصورت مستقیم وارد شده اند.

تخته نراد روسی می تواند برای نجاری ها، مبلمان سازها، زیرپایی، تخته بنایی، دکوراسیون و غیره مورد استفاده داشته باشد.

 

 

چوب روسی خشک کن رفته چگونه است؟

هنگامی که چوب برای اولین بار برداشت می شود ، چوب “سبز” است – به این معنی که خشک نشده است. از آنجا که چوب سبز بسیار مرطوب است ، می تواند هر درصد از رطوبت (MC) را در زیر نقطه اشباع فیبر کاهش دهد و پیچیده شود. این می تواند بدون در نظر گرفتن روش خشک کردن اتفاق بیفتد.

 

هنگامی که شرکت های الوار، چوب خود را خشک می کنند ، آنها در محیط کنترل شده با استفاده از دما و رطوبت دقیق نظارت می کنند تا از خشک شدن بیش از حد جلوگیری کنند. این امر بسیار حیاتی است زیرا باعث می شود چوب برای استفاده نهایی در نظر گرفته شده در MC مناسب درست شود و از این طریق چوب را قادر می سازد پایداری را حفظ کند. چوب هایی که بیش از حد خشک شده و یا زیر آن خشک شده باشد پیچیده یا کوچک می شوند و از MC مناسب برای استفاده در نظر گرفته شده خود استفاده نخواهند کرد.

 

بسته به نوع استفاده نهایی آن ، چوب های کوره ای خشک شده در محدوده MC خاص خشک می شوند. به عنوان مثال ، چوب هایی که برای آلات موسیقی یا مبلمان داخلی در نظر گرفته شده است ، در محدوده 6-8٪ MC خشک می شوند. چوب هایی که برای بیرون از منزل در نظر گرفته شده است ، از قبیل چوب مورد استفاده برای قاب بندی یک خانه ، ممکن است تا طیف وسیعی از 17-19٪ MC خشک شوند.

 

خشک کردن چوب دائمی نیست

بعضی ها  به اشتباه معتقدند که خشک شدن چوب ها در کوره ها که به تازگی برش داده شده اند دائمی است و شمع الوار که بر روی “کوره های معتبر” چاپ شده است ، همیشه مطابق آنچه هست استفاده می شود.

 

چوب می تواند رطوبت را جذب یا آزاد کند. رطوبت ممکن است یک منبع مستقیم آب مانند باران ، رطوبت در مواد مجاور یا حتی رطوبت هوا باشد. این طبیعت چوب برای جذب یا رهاسازی رطوبت در مورد هر چوب – حتی چوب خشک شده با کوره نیز صدق می کند.

 

بنابراین ، هنگامی که نجاری یک چوب خشک شده با کوره خریداری می کند ، تمام آنچه که می توان از آن اطمینان داشت اینست که چوب در فرایند خشک کردن کوره ها قرار دارد. او اطمینان ندارد چوب کاملاً خشک شده است (برای جلوگیری از فشارهای ناشی از انقباض) ، آن را به MC مورد نظر خشک کرده است ، یا اینکه چوب بعد از خشک شدن کوره ، رطوبت خود را به دست نیاورد.

 

این نکته آخر برای درک بسیار مهم است. هنگامی که چوب خشک رفته از شرکت چوب خارج می شود ، MC آن می تواند در هر زمان تغییر کند – در هنگام حمل و نقل ، ساخت و یا حتی وقتی در یک گاراژ یک کارخانه چوبی نگهداری شود.

 

چوب خشک شده می تواند گران باشد. بنابراین ، نجاران ممکن است بخواهند چوب خود را خشک کنند تا اطمینان حاصل کنند که MC مورد نظر خود را دریافت می کنند.

 

یکی از گزینه ها برای کارگران چوب است که چوب های سبز خشک را هوا کنند. با این حال ، خشک شدن هوا می تواند چندین ماه طول بکشد و عموماً بدون یک مرحله اضافی از خشک شدن کوره ، به MC کافی نمی رسد.

 

سخن آخر :

قیمت چوب روسی خشک کن رفته بصورت مجزا برای هر نوع چوب و تخته نراد کاملا مشخص و مجزا می باشد که میزان درصد خشکی چوب نیز در تعیین قیمت نیز موثر می باشد. به خاطر داشته باشید که در بعد از خرید چوب ، الوار، تخته و موارد دیگر از چوب ، درصد خشکی چوب می تواند تحت تاثیر مواردی تغییر کند و این مورد برای چوب هایی که وارد کوره های خشک کن می شوند صادق است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *