دسته‌بندی نشده

مزایا و معایب سقف چوبی

مزایا و معایب سقف چوبی که یکی از نادرترین نوع سقف ها است با توجه به نوع چوب می تواند متفاوت باشد. آنچه که آن را به ندرت ترجیح می دهد این مفهوم است که چوب به اندازه بتون یا سیمان دوام ندارد و نگهداری آن بسیار دشوار است. با این حال ، اگر به درستی نگهداری شود ، سقف می تواند یکی از طولانی ترین مواد بام باشد. در حقیقت ، اگر کاشی های چوبی به درستی نصب شوند ، طول عمر آن از سی تا پنجاه سال متغیر است.

مزایای سقف های چوبی

رنگ و جلوه طبیعی داشتن

سقف چوبی چندین ویژگی خوب دارد که آن را به انتخاب محبوب افراد مرفه تبدیل می کند. رنگ طبیعی منحصر به فرد آن که می تواند با محیط مخلوط شود ، به آبراههای آلی آن عدالت می بخشد. روکش بیشتر لازم نیست زیرا کاشی های چوبی پیش ساخته با برخی مواد شیمیایی مانند اکسید فریک درمان می شوند که بسته به نوع چوب ، رنگ قرمز قهوه ای طبیعی آن را تقویت می کند. این مواد شیمیایی وظیفه طولانی شدن عمر چوب را بر عهده دارند.

 

عایق مناسب بودن

برخلاف سایر مواد که به چندین لایه عایق زیرین نیاز دارند ، سقف چوبی عایق مناسبی است. می توان آن را با سیستم عایق ریزتر نصب کرد که فقط برای نشت طراحی شده است. شرکت های بام در شهرهایی مانند میامی ، فلوریدا هنوز هم مشتریانی که به دنبال تهویه طبیعی هستند ، پشت بام چوبی را نسبت به انواع دیگر توصیه می کنند. چوب گرمای کمتری را جذب می کند و به این ترتیب در صرفه جویی در انرژی کمک می کند.

 

تعمیرات آسان

یکی دیگر از موارد مهم در بحث مزایا و معایب سقف چوبی، تعمیر چوب یا تعویض آن می باشد که بسیار نیز آسان است ، اما معمولاً نیاز به نصب حرفه ای دارد. ساختار پیچیده و همپوشانی پیچیده آن یکی از معایب یک سقف چوبی است. یک شرکت در بام سازی میامی ، فلوریدا معمولاً برای انجام کار یک سقف حرفه ای می فرستد. اشتباهات ساده می تواند منجر به خسارت گسترده یا کوتاه شدن طول عمر سقف شود ، بنابراین لایه برداری دقیق اهمیت دارد.

 

 

معایب سقف چوبی

 

هزینه بالا داشتن

پیش ساخته چوب یک روش طولانی است و هزینه نسبتاً بالایی را برای هر قطعه به همراه دارد. نصب و نگهداری نیز به دلیل روشهای پیچیده و ظریف مورد نیاز هزینه های زیادی را نیز در بر دارد. بر خلاف سایر مواد برای بام میامی ، فلوریدا ، نگهداری سقف های چوبی را دشوار می کند زیرا باعث شکاف و شکاف می شود ، و بازرسی و تعمیر مکرر را توصیه می کند.

 

قابل احتراق

محتمل ترین دلیل سقفی چوبی نوع ترجیحی سقف میامی نیست ، در خانه های فلوریدا دلیل این است که به طور طبیعی قابل احتراق است. برخلاف بام فلزی که پس از آتش بازیافت می شود ، سقف چوبی کاملاً به خاکستر تبدیل می شود. میلیون ها دلار اموال به دلیل احتراق سقف چوبی از بین می رود و باعث خسارت آتش سوزی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *