دسته‌بندی نشده

چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

چند واقعیت حیرت انگیز درباره چوب که باعث شده است همه بخواهند در خانه ای زیبا ، دوستدار محیط زیست و امن زندگی کنند. ساخت خانه ای از چوب ، تمام نیازهای شما را برآورده می کند و در ماندگاری و فواید سلامتی یک خانه چوبی شکی نیست. قبلاً در مورد مزایای خانه های چوبی بسیار صحبت کرده ایم. اما ، با این حال ، امروز ما می خواهیم در مورد واقعیت هایی که باعث می شود شما به ساختمانهای چوبی به روشی کاملاً جدید بپردازیم ، بگوییم!

 

 

چوب از گذشته های خیلی دور ماده ای مورد علاقه برای ساخت خانه ها بوده است. نه تنها خانه ها و معابد بلکه کل شهرها از چوب ساخته شده اند. بسیاری از افسانه ها در مورد ارتباط سرنوشت مردم با چوب می گویند که قادر به سرزندگی و انرژی زیادی به انسان می دهد. مدت ها پیش ، شوالیه ها ترجیح دادند قبل از یک نبرد بزرگ ، در خانه های چوبی ویژه بخوابند.

 

چوب ماده ای زنده است و هنگامی که ساخت خانه چوبی به پایان می رسد ، همه اتاق ها در حال تنفس و پر از زندگی هستند. برخلاف بتن یا پلاستیک ، چوب انرژی در جریانی دارد.

 

1- چوب ارجح تر است

در مقایسه با سایر مواد مصنوعی چوب ترجیح داده می شود؛ زیرا در ارگانیسم های زنده تأثیر خوبی دارد. این واقعیت توسط آزمایشات بیشماری تأیید شده است ، که یکی از آنها یک آزمایش مشهور روی موش است. در طی این آزمایش ، دو موش به طور جداگانه از یکدیگر قرار گرفتند ، یک موش در یک خانه کوچک چوبی و دیگری در یک خانه بتونی ویژه. جالب اینجاست که موشی در یک خانه چوبی نیرومند و متحرک بود ، اما موش در خانه بتونی پس از دو هفته آزمایش از خوردن غذا امتناع ورزید.

 

2- چوب و سلامتی

در سال 2011 ، یک مدرسه اتریشی برای بررسی تأثیر چوب بر سلامت دانش آموزان و پیشرفت در مطالعات. آنها دانش آموزان را به دو گروه مشغول مطالعه موضوعات مشابه تقسیم می کردند. در پایان ، دانش آموزان پیشرفت بسیار بهتری در کلاس کاملاً ساخته شده از چوب نسبت به کلاسهای این کلاس داشتند که با ساختارهای گچی و مشمع کف اتاق به پایان رسید.

3- تنظیم رطوبت چوب

هنگام برنامه ریزی برای ساخت خانه ای از چوب ، جالب است که بدانید چوب به طور طبیعی رطوبت داخل خانه را تنظیم می کند. به عنوان مثال ، اگر هوا گرم باشد ، جو در خانه چوبی تازه و دلپذیر خواهد بود. در مقابل ، خانه چوبی شما را در زمستان های سرد گرم نگه می دارد. بنابراین ، ساخت خانه های چوبی تضمین کننده کیفیت بهتر هوای داخلی است.

 

4- تبلور احساسات

دانشمندان کانادایی دریافتند که رنگ گرم و دانه چوب طبیعی احساس راحتی و گرمای عاطفی را برانگیخته است.

 

 

5- مقاومت چوب

یکی از چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب این است که؛ برخی از آزمایشات در ژاپن انجام شد ، در حالی که دانشمندان قدرت خانه های چوبی را در شرایط شدید آزمایش کردند. خانه های ساخته شده از چوب در مقایسه با خانه های بتونی و آجری بیشترین مقاومت را در برابر زلزله زدگان نشان دادند. با توجه به خاصیت خاصیت ارتجاعی طبیعی ، سازه های چوبی مانند سایرین به سرعت نابود نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *